Szkoła narciarska dla dzieci

Wielu rodziców – amatorów białego szaleństwa, często zastanawia się, od kiedy można zabierać swoje dziecko na stok i rozpocząć naukę jazdy na nartach. Część z nich boi się również, że ich pociechy nie będą umiały się zachować na nartach, zrobią sobie krzywdę albo będą przeszkadzać podczas zajęć z instruktorem.

W naszej szkole od wielu lat zajmujemy się prowadzeniem zajęć dla dzieci. Jako doświadczeni w pracy z najmłodszymi instruktorzy nieraz mieliśmy okazję rozmawiać z ortopedami, przedstawiającymi swoją opinię o maluchach na stokach.

Każdy z nich twierdził, że najlepszym czasem na rozpoczęcie zabawy ze śniegiem czy stokiem jest czwarty lub piaty rok życia. W tym czasie szkielet i mięśnie dziecka są już wykształcone, tak, jak również jego odporność.

Dlatego też jeśli kochasz narty i chcesz zarazić tą miłością swoją pociechą, zapisz go na zajęcia właśnie w tym wieku. Polecamy szczególnie w tym wypadku zajęcia w szkole narciarskiej, prowadzone przez profesjonalistów. Jest to bardzo ważne.

Dlaczego?

Chodzi tu przede wszystkim o bezpieczeństwo, jak również motywację. Wykwalifikowani instruktorzy są w stanie zapanować nad każdym dzieckiem, nawet tym najbardziej żywotnym. Wykorzystywane metody dydaktyczne są na tyle atrakcyjne i dostosowane do możliwości najmłodszych, że ich wykonywanie sprawia maluchom wielką radość, a jednocześnie sprawia, że ich motywacja wzrasta.

Dodatkowo zajęcia z instruktorem zapewniają najwyższe bezpieczeństwo dzieci. Nauczyciele wiedzą, czego mogą wymagać i jakie ćwiczenia wykorzystywać, aby nie stało się nic złego. Dostosowują również intensywność zajęć, aby nie obciążyć zbytnio stawów dziecka.

Nauka jazdy na nartach jest też świetnym sposobem na socjalizację i budowanie relacji z rówieśnikami, które czasami trwają przez długie lata. Zajęcia w małych grupkach zapewniają odpowiednią dyscyplinę, jak również dobrą zabawę. Dzięki temu czas przeprowadzonego szkolenia mija niezwykle szybko i w miłej atmosferze.

Jeśli więc dziecko odpowiednio wcześnie zacznie naukę jazdy na nartach w odpowiednich warunkach, istnieje największe prawdopodobieństwo, że zaszczepimy w maluchu miłość do śnieżnych zjazdów.

Masz pytania dotyczące szkolenia lub wyjazdu? Napisz do nas, a odpowiemy jak najszybciej będzie to możliwe.

Dziękujemy za wiadomość. :)

Enter a Name

Enter a valid Email

Message cannot be empty