Nauka jazdy na nartach

Dla kogo?

Szkoła narciarska Ski Academy Demo Team Poland swoją ofertę kieruje do każdego (dzieci i dorośli), który już jeździ na nartach i chciałby doskonalić swoją technikę lub tego kto, jeszcze nigdy nie stał na nartach (opcja nauki jazdy od podstaw dostępna po wcześniejszej konsultacji). Rewolucja w sprzęcie i technice jazdy, którą obserwujemy od kilkunastu dobrych lat sprawiła, że dzięki nartom carvingowym (taliowanym) uprawianie białego szaleństwo stało się łatwiejsze, a frajda tego sportu jeszcze pełniejsza. Podczas jazdy rośnie poziom adrenaliny, a bliższy kontakt ciała z podłożem poprzez wykorzystanie siły odśrodkowej to uczucie nie do opisania… Co więcej, narciarstwo to jedna z najprzyjemniejszych form spędzania wolnego czasu w otoczeniu gór, na świeżym powietrzu i w towarzystwie przyjaciół. Warto zatem nauczyć się jeździć na nartach, by nie stracić wspaniałej okazji do zasmakowania tego wszystkiego, co wiąże się z białym szaleństwem (przez duże S), oraz doskonalić technikę, by „poczuć prawdziwy smak narciarstwa”.

Co?

Oferujemy 7 dniowe wyjazdy narciarskie w formie szkoleniowej w opcji „od soboty do soboty” w wyselekcjonowanych przez nas najlepszych ośrodkach narciarskich Europy i, docelowo, na świecie. By „poczuć prawdziwy smak narciarstwa” staramy się wybierać takie hotele, w których uczestnicy będą mogli w pełni skorzystać z uroków zasłużonych wakacji, ciesząc się wyśmienitą kuchnią, sauną i/lub basenem.

Wyjeżdżając z nami nie będziesz narzekał na nudę. Osobiście prowadzimy szkolenia w kameralnych grupach (maks. 8-12 osób) 4,5 godziny dziennie przez 6 dni na wszystkich poziomach zaawansowania – również od podstaw. Program narciarski w poszczególnych grupach wygląda następująco:

    • grupa dziecięca: liczy maksymalnie 5-6 dzieci w wieku 5-11 lat i rządzi się swoimi dziecięcymi prawami. :-) W tej grupie szczególnie dbamy o bezpieczeństwo – wszystkie dzieci są zobowiązane do jazdy w kasku narciarskim oraz odblaskowej firmowej kamizelce zapewniającej maksymalną widoczność dziecka na stoku. Podobnie jak grupy na wszystkich innych poziomach zaawansowania, również grupa dziecięcą prowadzona jest przez profesjonalnych instruktorów. Są oni specjalistami zarówno w dziedzinie umiejętności jazdy, stanowiąc idealny przykład dla dziecka, jak również w dziedzinie metodyki. Instruktorzy posiadają specjalny warsztat ćwiczeń oraz zabaw specjalnie dedykowany najmłodszym. Efekty zaskakują rodziców i czasem samych instruktorów. :-)

 

    • poziom od podstaw (pierwszy w życiu kontakt z nartami): zajęcia w grupie 4-osobowej, w której uczestnicy szkoleni są z podstaw bezpiecznego poruszania się na nartach (pług, łuki płużne), co stanowi podstawę do nauki jazdy skrętami równoległymi (brak pozycji płużnej – narty jadą równolegle względem siebie i wykorzystujemy siłę odśrodkową – esencja nowoczesnego narciarstwa). Grupa od podstaw organizowana jest pod warunkiem zebrania min. 4 uczestników.

 

    • poziom początkujący: w tej grupie największy nacisk kładziemy na doskonalenie już nabytych umiejętności i konsekwentnie szlifujemy „pozytywne nawyki narciarskie” tak, by w sposób bezpieczny zwiększać prędkość i pewność jazdy zarówno skrętem równoległym NW (nisko/wysoko – skręt z wykorzystaniem śladu ślizgowego podczas zmiany kierunku jazdy), jak i równoległym długim, krótkim czy śmigiem.

 

    • poziom średnio zaawansowany: na tym poziomie koncentrujemy się przede wszystkim na doskonaleniu skrętów równoległych (długi, krótki, NW). Nasza uwaga skupia się głównie na korekcie równoległej pracy kolan, układzie dośrodkowym, pozycji itp. To wszystko stanowi bazę umiejętności pozwalającej poczuć prawdziwy smak narciarstwa zarówno w jeździe luźnej, jak i elementach jazdy sportowej, freeride’u itp.

 

  • poziom zaawansowany/sportowy: najwyższy z poziomów szkolenia Demo Team Poland. Grupa skoncentrowana głównie na jeździe sportowej: slalom, slalom gigant z profesjonalnym pomiarem czasu na odgrodzonej trasie dedykowanej do treningu sportowego. Warsztat ćwiczeń i szkolenia obejmuje zarówno trening na bramkach, jak i jazdę zadaniową poza wyznaczonym torem przejazdu, co umożliwia korektę błędów technicznych (pozycja, układ dośrodkowy kolan/bioder itp.) oraz taktycznych (linia skrętu na slalomie, timing skrętu itp.), występujących w jeździe sportowej na nartach. Na tym poziomie imitujemy profesjonalny trening sportowy, którego sami doświadczyliśmy w trakcie własnej czynnej zawodowej kariery.

Na każdym poziomie podczas trzech i pół godzinnych zajęć każdy uczestnik filmowany jest minimum dwa razy (kamery HD) w ujęciach przód, profil, oraz tył. Dzięki temu podczas codziennej analizy video odbywającej się przy użyciu rzutnika w skali niemal 1:1, możemy omówić technikę i zwizualizować jazdę. Ponadto, podczas tygodniowego pobytu z nami będziesz miał okazję poznać „narciarstwo od kuchni” uczestnicząc w warsztatach poświęconych dobraniu odpowiedniego sprzętu narciarskiego (narty, buty, kije) dla Ciebie i Twoje dziecka. Organizujemy również pokaz i szkolenie z ręcznego przygotowania, smarowania i serwisowania nart. Oczywiście, nie zapomnieliśmy o Après Ski. :-) szczegóły do omówienia na miejscu. :-)

Każdy z uczestników szkolenia w ostatni (lub przedostatni dzień – zależnie od pogody) bierze udział w profesjonalnych zawodach narciarskich. Na koniec drobny upominek, certyfikat ukończenia kursu, gadżety firmowe. Zapis wszystkich zdjęć i filmów z jazdy uczestnicy otrzymują po przyjeździe do domu do pobrania  z dysku. ;-)

Przykładowy plan dnia podczas tygodnia szkoleniowego:

7:30-9:00 – śniadanie w hotelu

10:00 – zbiórka na stacji górnej kolejki – rozpoczęcie zajęć

10:00-13:30 – szkolenie narciarskie

13:45-16:00 – jazda dowolna, możliwość spędzenia narciarskiego czasu z rodziną, przyjaciółmi itp. (szansa na wdrożenie nabytych podczas zajęć umiejętności)

16:00-18:00 – czas wolny, możliwość skorzystania ze SPA, basenu, sauny w hotelu

18:30-20:00 Kolacja

20:00-22:00 – analiza wideo (omówienie techniki jazdy oraz warsztaty narciarskie)

Dlaczego?

Narty to nasze całe życie. Robimy to, co potrafimy najlepiej i lubimy najbardziej. W roli instruktorów czujemy się jak „ryby w wodzie” dbając, by narciarstwo dla wszystkich było frajdą, przyjemnością i niesamowitą przygodą. Posiadamy wszystkie krajowe i międzynarodowe uprawnienia do wykonywania tego zawodu, duże doświadczenie, wiedzę, umiejętności oraz pełne zaplecze sprzętowe. Potwierdzeniem w/w argumentów niech będzie dodatkowo fakt, że 98% klientów oceniło naszą pracę bardzo dobrze i celująco.

Spróbuj – naprawdę warto!

Piotr Górnicki

Ski Academy Demo Team Poland

Masz pytania dotyczące szkolenia lub wyjazdu? Napisz do nas, a odpowiemy jak najszybciej będzie to możliwe.

Dziękujemy za wiadomość. :)

Enter a Name

Enter a valid Email

Message cannot be empty